Достапни линкови

Г-8 денеска ќе разговараат за нуклераните програми


Вториот ден од средбата на земјите од Г8 ќе биде посветен на Иран и на Северна Кореја и на нивните нуклерани програми, како и на другите безбедносни прашања со кои се соочува светот. Вчерашниот состанок на Г-8 беше посветен на закрепнувањето од економската криза. Подоцна денеска лидерите на Г-8 ќе се приклучат на лидерите на земјите од Г-20 и ќе го започнат дводневниот самит исто така фокусиран на глобалната економија

XS
SM
MD
LG