Достапни линкови

Убиен лидер на милитантите во Дагестан


Руските безбедносни сили соопштуваат дека го убиле лидерот на милитантите во Дагестан. Руските новински агенции јавуваат дека руските официјални лица соопштиле дека безбедносните сили во специјална операција го убиле Џамалудин Џаватов. Тој бил на чело на милитантна група одговорна за неколку напади во тој регион и се наоѓаше на листата на најбарани милитанти
XS
SM
MD
LG