Достапни линкови

Експлозија во Кабул, нема жртви


Експлодирала бомба во Кабул во област каде се сместени владините канцеларии и амбасадите. Портпаролот на авганистанското министерство за внатрешни работи изјавил дека нема извештаи за загинати. Од НАТО велат дека експлозијата била случајна и е предизвиката кога се активирал експлозивот кој го пренесувале во авганистанско воено возило.
XS
SM
MD
LG