Достапни линкови

Убиени двајца милитанти во Пакистан


Силите на Соединетите држави нападнале засолништа на милитантите во северозападниот племенски појас на Пакистан, јавува агенцијата Франс прес. Француската агенција цитира безбедносни претставници кои изјавиле дека во нападот загинале двајца милитанти. Нападот бил насочен кон една куќа во областа Мир Али западно од главниот град на Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG