Достапни линкови

Десет луѓе загинале во пожар во ноќен клуб во Индонезија


Најмалку десет луѓе загинале во пожар вo еден ноќен клуб во вториот по големина град во Индонезија, Сурабаја. Во пожарот загинале и мајка и бебе кое се родило за време на несреќата. Во ноќниот клуб имало илјадници луѓе кои гледале натпревар од Светското првенство кога избувнал пожарот.

XS
SM
MD
LG