Достапни линкови

Пакистан блокира некои интернет страници


Пакистан ќе започне со следење на 7 големи интернет страници, вклучувајки ги и Гугл, Јаху, Хотмаил, Јутјуб, со цел да утврди дали има анти-исламски содржини, а ако утврди дека има ќе ги блокира тие содржини. Пакистан веќе целосно блокира 17 веб страни, за кои смета дека ги навредуваат муслиманите.
XS
SM
MD
LG