Достапни линкови

САД ќе градат тренинг камп во Таџикистан


Соединетите Држави соопштија дека планираат да изградат камп за обука на војниците во Таџикистан. Американскиот амбасадор во Душанбе, Кен Грос, изјави денеска дека кампот ќе чини околу 10 милиони долари, ќе го раководи таџикистанската национална гарда, а американскиот персонал само ќе помага во обуката.
XS
SM
MD
LG