Достапни линкови

Уапсен 27-годишниот внук на Бакиев


Киргистанските власти го уапсиле внукот на соборениот претседател Курманбек Бакиев, кој е осомничен дека е еден од главните виновници за поттикнување на етничките насилства. Вчера киргистанската служба за безбедност соопшти дека роднини на Бакиев најмувале исламистички милитанти за предизвикување нереди во Ош и во Џалалабад.
XS
SM
MD
LG