Достапни линкови

Јужна Кореја сака обединување со Северна, а не војна


Претседателот на Јужна Кореја, Ли Мунг Бак, ја повика Северна Кореја да прекине со воените провокации. На комеморативната церемонија во Сеул по повод 60-годишнината од меѓусебната војна, тој нагласи дека главна цел на Јужна Кореја не е воена конфронтација, туку мирно обединување.
XS
SM
MD
LG