Достапни линкови

Конгресот на САД со нови мерки против Иран


Американскиот Конгрес усвои нови мерки против Иран поради неговата нуклеарна програма. Со нив е предвидено казнување сите компании, домашни и странски, кои работат со Иран, особено во енергетскиот и банкарскиот сектор.

XS
SM
MD
LG