Достапни линкови

Холандија и Јапонија во осминафиналето


Фудбалските репрезентации на Холандија и на Јапонија се пласираа во осминафиналето на Светското првенство во Јужна Африка. Синоќа во последните натпревари од групата Е Холанѓаните ја постигнаа и третата победа, овојпат против Камерун со 2:1, додека Јапонија беше подобра од Данска со 3:1. Во осминафиналето се среќаваат Холандија- Словачка и Јапонија- Парагвај.
XS
SM
MD
LG