Достапни линкови

Словачка и Парагвај во осминафинале


Репрезентациите на Словачка и на Парагвај одат понатаму во осминафиналето на Светското првенство во Јужна Африка. Словачка ја совлада репрезентацијата на Италија со 3:2 , а Парагвај и Нов Зеланд играа нерешено 0:0.

XS
SM
MD
LG