Достапни линкови

Министерството за одбрана има буџет како и земјите членки на НАТО


Буџетот на Министерството за одбрана не е помал од буџетите на министерствата за одбрана на другите НАТО земји, изјавил денеска министерот Зоран Коњановски по средбата со американскиот амбасадор во Македонија Филип Рикер. Тој ги отфрлил шпекулациите дека во министерството се вработуваат нови луѓе и дека се трошат пари за мебел и друга непродуктивна опрема
XS
SM
MD
LG