Достапни линкови

Груевски:не очекувајте решение за името набрзина


Решение за името се бара, но не очекувајте од нас да најдеме решение набрзина со кое долгорочно ќе си направиме штета, изјавил премерот Никола Греувски денеска во Собранието на Македонија за време на седницата за пратенички прашања. Тој оваа изјава ја дал како одговор на прашањето на Имер Селмани од Нова Демократија за тоа дали владата е подготвена да прифати компромисно решение со кое ќе престанат загубите на државата.
XS
SM
MD
LG