Достапни линкови

На Талибанците им е сеедно кој ќе командува со војската на НАТО


Талибанците во Авганистан денеска најавиле дека ќе продолжат со своите борби се додека не ги истераат странските војници од земјата и изјавиле дека им е сеедно кој ќе управува сега со војниците. Тие изјавиле дека не им прави разлика дали со силите на НАТО и Соединетите држави командува Мекристал или Петреус. Генералот Стенли Мекристал вчера беше разрешен заради навредливи коментари за неколку врвни членови на американската администрација објавени во едно списание.

XS
SM
MD
LG