Достапни линкови

Акција за апсење на шверцери на археолошки предмети


Археолози, работници кои работа на археолошки наоѓалишта, преставници на локални власти се на списокот на 50 луѓе по кои трага македонската полиција. Денеска во земјата се спроведува акција за наоѓање на осомничените кои шверцувале археолошки артефакти, изјавил за Бета, портпаролот на министерството за внатрешни работи Иво Котевски. Тој изјавил дека археолошките предмети од Макеоднија се шверцувале во Грција, Австрија и Италија.


XS
SM
MD
LG