Достапни линкови

Во Авганистан загинале 4 британски војници


Четири британски војници загинале денеска во автомобилска несреќа во Авганистан, соопштило британското министерство за надворешни работи. Досега за време на војната во Авганистан загинале 307 војници. Несреќата се случила во јужната провинција Хелманд. Министерството соопштува дека војниците биле дел од тимот за надгледување на полицијата

XS
SM
MD
LG