Достапни линкови

Расмусен оцени дека стратегијата на МекКристал била исправна


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен изјави дека стратегијата на Алијансата во Авганистан ќе остане иста и покрај заминувањето на американскиот генерал МекКристал. Расмусен, во Брисел оцени дека стратегијата на МекКристал била исправна и оти НАТО ќе продолжи да се раководи од неа.
XS
SM
MD
LG