Достапни линкови

Кина открила терористичка база


Кина соопшти дека открила терористичка келија во западниот регион Ксинџанг, каде што во минатата година имаше етнички насилства при што загинаа 200 луѓе. Министерството за јавна безбедност соопшти дека биле уапсени 10-тина луѓе и пронајдено поголемо количество експлозив.
XS
SM
MD
LG