Достапни линкови

Белорусија го платила долгот, Русија го обнови снабдувањето со гасРусија соопшти дека го обновила снабдувањето со гас за Белорусија, откако Минск ги платил долговите за досегашната испорака. Портпарол на рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека директорот на Газпром, Алексеј Милер го информирал денеска претседателот, дека Белорусија целоно го подмирила долгот.

XS
SM
MD
LG