Достапни линкови

Австриската министерка за внатрешни работи во посета на Македонија


Делегација на австриското Министерство за внатрешни работи предводена од министерката Марија Фехтер и од директорот на австриската криминалистичка служба за разузнавање, генерал Франц Ланг, денеска ќе го посети македонското Министерство за внатрешни работи. Предвидено е Марија Фехтер да се сретне со министерката Гордана Јанкулоска по што ќе биде потпишан протокол за реадмисија.
XS
SM
MD
LG