Достапни линкови

Канада уапси осомничен за планирање терористички напад


Канадските власти обвинија маж за поседување на експлозив чија намена според владините информции била да се постави на престојниот самит на Г-20 во Отарино.Мажот е уапсен во својот дом во Торино, на 60 километри одалеченост од местото каде ќе се одржи Самитот.Канадската полиција во последниов период го зголеми нивото на безбедност во земјата пред престојниот Самит.
XS
SM
MD
LG