Достапни линкови

Осудени тројца руски канибалисти


Рускиот суд денеска осудил тројца бездомници кои убил еден човек, потоа јаделе од него , а делови од неговото тело продале на штанд за правење ќебапи, јавува агенцијата Интерфакс. Двајца од мажите се осудени на по 18 години затвор а третиот на 13 . Тројцата мажи го признале злосторството.
XS
SM
MD
LG