Достапни линкови

Еврокомесарот Филе повика Турција да ги забрза реформите


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе ја повика Турција да го забрза процесот на реформи, поврзан со нејзината кандидатура за присоединување кон Европската унија, пренесоа агенциите. Веруваме дека Турција треба да ја зголеми неопходната поддршка за процесот на преговори и треба да преземе сериозни чекори за изаоѓање решение за кипарското прашање, изјавил Филе.

XS
SM
MD
LG