Достапни линкови

САД и Англија одат во осминафинале


Фудбалските репрезентации на Англија и на САД се пласираа денеска во осминафиналето на Светското првенство во Јужна Африка. Англија со Словенија играше 1:0 во последното коло од групата Ц. А во вториот натпревар репрезентацијата на САД го совлада Алжир со 1:0. Словенија и Алжир испаѓаат од групата.
XS
SM
MD
LG