Достапни линкови

Во Авганистан загинале 4 НАТО војници


Најмалку 4 војница на НАТО загинале денеска во напади во Авганистан. Овој месец загинаа вкупно 73 војници на Алијансата . Во денешните напади загинал еден британски војник, а за другите војниции се уште не се знае од каде се. Јуни е втор по ред смртноносен месец за војниците на НАТО. Најсмртоносен беше август минатата година ,кога за еден месец загинаа 77 војници. Оваа година досега загинале 293 војници.
XS
SM
MD
LG