Достапни линкови

Бакиев:заминувањето од Киргистан беше вистинска работа


Соборениот лидер на Киргистан изјавил дека неговата одлука да ја напушти земјата и да побара азил во Белорусија била вистинската одлука и тој решил да ја остави политиката зад себе. Привремените власти во Киргистан го обвинија Бакиев дека е вмешан во неодамнешните насилства во земјата . Тој изјавил дека нема намера да влијае на политиката во Киргистан и дека не планира да се вклучи во престојниот референдум. Бакиев изјавил дека е вистинска трагедија тоа што се случуваше во неговата земја и ја обвинил привремената влада дека не знае да работи ефикасно.
XS
SM
MD
LG