Достапни линкови

Во Истанбул приведени 27 луѓе за вчерашниот напад


Турската полиција привела 27 луѓе на сослушување со врска со вчерашниот напад во Истанбул при што загинаа 5 луѓе. Шефот на полицијата потврдил дека се врши распит, но не соопштил повеќе детали. Одговорноста за нападот на автобусот во кој се превезувал воен персонал и членови на нивните семејства, ја презеде курдската група „Јастреби за ослободување на Курдистан“.
XS
SM
MD
LG