Достапни линкови

Нов министер за електрична енергија во Ирак


Ирачкиот министер за нафта привремено ја преземал функцијата министер за електрична енергија откaко министерот си даде оставка. Оставката на министерoт за енергија уследи по протестите поради рестрикции на струја. Министерот за нафта ќе биде и министер за електрична енергија се додека не се формира новата влада.
XS
SM
MD
LG