Достапни линкови

Експлозија во воен објект во Русија, еден загинат


Најмалку еден војник загинал а 23 се повредени во експлозија која се случила во руски воен објект. Руските новински агенции пренесуваат дека експлозијата се случила во база во близинана на градот Ризан, додека воената единица пренесувала застарена муниција.
XS
SM
MD
LG