Достапни линкови

Седница на француската влада за фудбалските проблеми


Францускиот претседател Никола Саркози за денеска закажа владина седница, посветена на катастрофалниот настап на француската репрезентација на Светското фудбалско првенство во Јужна Африка. Премиерот Филон, министрите за спорт и за млади ќе поднесат извештај за состојбата во француската фудбалска репрезентација. За утре е предвидено Саркози да има средба и со фудбалерот Тери Анри.
XS
SM
MD
LG