Достапни линкови

Самит на Процесот за соработка во ЈИЕ


Денеска во Истанбул ќе биде одржан Самит на шефови на држави или влади на земјите од Процесот за соработка во југоисточна Европа. На собирот учествува и македонска делегација предводена од премиерот Никола Груевски. На маргините од Самитот се очекува тој да има повеќе билатерални средби, се вели во соопштението од владата.
XS
SM
MD
LG