Достапни линкови

Британскиот министер за Европа во посета на Косово


Британскиот министер за Европа Дејвид Лидингтон денеска ја започнува дводневната посета на Косово, во чии рамки ќе се сретне со највисоките претставници на властите во Приштина. Лидингтон претходно престојуваше во Македонија, каде што имаше средби со премиерот Никола Груевски и со вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски.
XS
SM
MD
LG