Достапни линкови

Во Јамајка уапсен „кралот на дрогата“ Коук


Полицијата на Јамајка соопшти дека го уапсила „кралот на дрогата“ Кристофер Коук во предградие на главниот град Кингстон. САД бараа негова екстрадиција, а неодамна најмалку 73 лица загинаа во насилствата што избија во сиромашните делови на Кингстон при обидите на полицијата да го уапси Коук.
XS
SM
MD
LG