Достапни линкови

Британија ги охрабрува билатерални разговори меѓу Скопје и Атина


Британскиот министер за Европа Давид Лидингтон по денешната средба со вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски изјавил дека ги охрабрува Скопје и Атина поскоро да најдат решени за спорот со името. Наумовски и Лидингтон, како што информираа, на средбата разговарале за актуелните реформски процеси кои се спроведуваат во Македонија како и за планот за нивно продолжување во наредниот период.


XS
SM
MD
LG