Достапни линкови

Невреме и поплави во Хрватска


Двајца повредени, оштетени автомобили и електрични и телефонски водови, искорнати дрвја е билансот од последното невреме што вчера и денес го погоди Загреб. Полицијата соопштува дека двајцата луѓе са повредени кога над едниот паднала ограда, а над другиот дрво. Населението во Осијечко-барањската жупанија е евакуирано поради поплавите предизвикани од обилните врнежи
XS
SM
MD
LG