Достапни линкови

Јужна Африка и покрај победата не оди понатаму


Репрезентацијата на домаќинот Јужна Африка ја совлада репрезентацијата на Италија со 2:1, во третото коло на групата А на Светското првенсто. Но и покрај победата Јужна Африка не оди понатаму на првенството, не оди ни Италија. Во следното коло се пласираа репрезентациите не Уругвај и на Мексико.
XS
SM
MD
LG