Достапни линкови

Средба Црвенковски-Клаус


Пречките на патот кон ЕУ и НАТО треба да бидат надминувани, но и времето е важен фактор за постигнување напредок на тој план, заклучија денеска на средбата, претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски и претседателот на Чешка Вацлав Клаус. Црвенковски и Клаус изјавиле дека решавањето на прашањето за името е мошне важно за деблокирање на евро-атлантските интеграции, кои немаат друга алтернатива.
XS
SM
MD
LG