Достапни линкови

Палестинците бараат САД да интервенира кај Израелците


Лидерот на Палестинците Махмуд Абас побарал од американската администрација да интервенира кај Израелците за да се запре планот за уривање на 22 палестински куќи во источен Ерусалим, соопштил преставник на Палестинците. Градската управа на Ерусалим вчера одлучи да сруши 22 палестински куќи и да изгради израелски туристички центар.
XS
SM
MD
LG