Достапни линкови

Самит за регионална соработка на ЈИЕ во Истанбул


Македонија и понуди помош на Турција во борбата против тероризмот, изјави министерот за надворешни работи Антонио Милошоски по обраќањето пред Советот за регионална соработка на Југоисточна Европа, што се одржува во Истанбул. Освен помош на безбедносен план, за регионалната соработка се важни и соработката во енергетската и во економската сфера, изјавил Милошоски. Советот за регионална соработка се оддржува во рамки на Самитот за регионална соработка на Југоисточна Европа
XS
SM
MD
LG