Достапни линкови

Поплави во Бразил, 30-тина загинати


Над илјада луѓе се водат како изчезнати во северо-источниот дел на Бразил, каде што, поради силните дождови, има големи поплави. Инаку, во поплавите досега настрадале 32 лица, 40 илјади луѓе останале без своите домови, а над 65 илјади биле евакуирани. Агенциите јавуваат дека некои села целосно изчезнале.

XS
SM
MD
LG