Достапни линкови

Американски пратеници предлагаат санкции кон Иран


Американски пратеници ќе предложат нови санкции против Иран, со цел да се изврши притисок врз Техеран да се откаже од нуклеарната програма. Предлогот кружи низ Претставничкиот дом и Сенатот. За да стапи во сила, предлогот треба да биде прифатен од двата дома на Сенатот и да биде потпишан од претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG