Достапни линкови

Медведев во официјална посета на САД


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска ја почнува тридневната официјална посета на САД, која се очекува да биде посветена на подобрувањето на бизнис-врските со САД. Медведев ќе ја посети Силиконската Долина и ќе се сретне со неговиот американски колега Барак Обама.
XS
SM
MD
LG