Достапни линкови

Временска прогноза - Свежо време со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец.
Утринската температура се движи од осум до 14, а дневната од 17 до 24 степени.
Во Скопје – слично време со температура до 21 степен.
XS
SM
MD
LG