Достапни линкови

Во Авганистан загинале 9 војници на НАТО


Вкупно 9 војници на НАТО биле убиени денеска во Авганистан, во напади на милитантите и во хеликоптерска несреќа. Според извештаите на Алијансата во хеликоптерската несреќа загинале тројца австралиски командоси и еден американски војник. Уште еден американски војник загинал во експлозија на бомба. Идентитетот на другите загинати војници на НАТО засега не се соопштува.
XS
SM
MD
LG