Достапни линкови

Во поплави во Бразил загинале 31 човек


Во поплави и лизгање на земјиштето во Бразил загинале 31 човек, соопштиле властите. Тие соопштуваа дека 80 илјади луѓе морале да ги напуштат своите домови бегајќи од поплавите, а многу од нив останале без своите домови. Властите стравуваат дека бројот на загинати може да биде и поголем бидејќи се уште многу луѓе се водат за исчезнати , а немаат ниту комуникација со многу области поради прекинот на телефоните и струјата.
XS
SM
MD
LG