Достапни линкови

Чиле-Швајцарија 1:0


Репрезентацијата на Чиле ја совлада репрезентацијата на Швајцарија со 1:0 во второто коло од групата Х, на Светското првенство во Јужна Африка. Единствениот гол на натпреварот го постигна Марк Гонзалес во 75-та минута.
XS
SM
MD
LG