Достапни линкови

Црвенковски со контрабарања до Груевски


Владејте или одете си!-му порача денеска лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски на премиерот Никола Груевски. Лидерот на СДСМ изјави дека ќе каже како мисли да го реши проблемот со името, што претходно Груевски го побара од него, доколку премиерот јавно ја презема одговорноста за тоа што ЕУ не и одреди почеток на преговори на Македонија. Премиерот вчера побара СДСМ јавно да каже ако има решени за името.
XS
SM
MD
LG