Достапни линкови

Поскапуваат бензините и дизелот


Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар, а дизелот и есктра лесното масло за домаќинствата за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Регулаторната комисија ја донесе одлуката за зголемување на цените врз основа на просечната цена на суровата нафта на светскиот пазар и курсот на денарот во однос на доларот во изминатите две недели.
XS
SM
MD
LG