Достапни линкови

Иран забрани влез за двајца ОН инспектори


Иранските власти соопштиле дека нема да им дозволи на двајца инспектори на Обединетите нации да влезат во земјата за да извршат контрола на иранската нуклеарна програма. Иранските власти се сомневаат дека нивните извештаи би биле реални. Советот за безбедност на Обединетите нации на 9 јуни воведе построги санкции против Иран.
XS
SM
MD
LG